Sağlık

Tabldot Yemek Alımı İçin Toplu Yemek Çeşitleri

Catering firmaları gerek işyerlerinde gerekse de özel etkinliklerde hazır yemek hizmetleri sunan firmalardır. Çalışma alanlarında profesyonelliğin ön plana çıkmaya başlaması ile birlikte, yemek hizmetlerinin dışardan temin edilmesi yaygın bir durum haline gelmiştir. Catering firmalarının bu doğrultuda sunmuş oldukları hizmetler oldukça çeşitlidir. Tabldot yemek hizmeti de bunlar arasında yer almaktadır. Tabldot ile yemek servisi yapılacağı zaman iki uygulama bulunmaktadır. İlki, yemeğin catering firmasının mutfağında hazırlanması ve araç ile nakledilerek dağıtılması; ikincisi ise doğrudan dağıtım yapılacak yerde üretilerek dağıtım yapılmasıdır. Catering hizmeti sunan firmalar, bunun için toplu yemek menüleri sunmaktadır. Ayrıca talep olması durumunda, yemek hizmeti alan tarafın menü belirlemesine de olanak tanıyan firmalar mevcuttur.

Tabldot yemek firmaları tarafından sunulan menülerde genellikle çorba sabit olarak yer almaktadır. Bununla birlikte bir çeşit sulu yemek ve bir de kuru yemek bulunmaktadır. Tatlı ve salata çeşitleri ise menüye dahildir. Ancak bunların istenilmemesi durumunda menüde çıkarılmaları da mümkündür. Bu firmaların sundukları menüler genellikle beslenme uzmanları tarafından hazırlandığı için, doğru beslenme ve kalori dengesinin sağlanması bakımından yararlıdır. Menüler hazırlanırken dönüşümlü olarak her bölgenin yemeklerine yer verilmekte ve dönüşümlü olarak Türkiye’nin tüm yörelerine ait lezzetler, catering hizmeti alan müşteriler için sunulmaktadır.

Toplu Yemek Örnek Menüleri

Toplu yemek firmaları genellikle tek bir menü üzerinden değil; birden fazla menü üzerinden hizmet vermektedir. Hangi menü türünün servis edileceği, tamamen hizmet alan tarafın inisiyatifindedir. Talbdot yemek hizmeti sunan firmaların sunduğu menü örneklerinden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Özbek çorbası, tavuk fajita, pirinç pilavı ve ayran.
  • Ezogelin çorbası, patlıcan kebabı, cevizli erişte ve cacık.
  • Süzme mercimek çorbası, ızgara köfte, şehriyeli pilav ve mevsim salata.
  • Düğün çorbası, İzmir köfte, sebzeli arpa şehriye pilavı ve turşu.
  • Şehriye çorbası, İnegöl Köfte, meyhane pilavı ve meyve.
  • Tavuklu şehriye çorbası, kıymalı ıspanak, soslu makarna ve yoğurt.
  • Tavuklu paça çorbası, Arnavut ciğeri, şehriyeli pirinç pilavı ve mevsim salata.

Yukarıda örnek olarak verilen menü, catering firmalarının sunmuş olduğu 1 haftalık menü örneklerinden biridir. Alınacak catering hizmetinin daha geniş çaplı olduğu durumlarda, catering firmaları menü üzerinde değişiklikler yapma ya da tamamen menü oluşturma hakkı da sunmaktadır. Aynı durum özel organizasyonlar ve toplantılar için de geçerlidir. Büyük önem arz eden ve daha kaliteli yemekler ile daha profesyonel servis talep edilen durumlarda da catering firmalarının hizmet çeşitliliği söz konusudur. Alınacak catering hizmetinden yüksek memnuniyet sağlanabilmesi adına firma seçimine özen gösterilmelidir. Profesyonel ve resmi olarak hizmet sunan catering firmalarını seçmek hem özel toplantılarda hem de normal iş hayatında sorunsuz bir şekilde tabldot yemek hizmeti alabilmek için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.