Sağlık

Protez Bacak Nedir?

Protez Bacak Nedir?

Protez, diz altında, diz yüksekliğinde veya diz üstündedir. Hastalık, kaza, diyabet, tümör, savaş, terör vb. Bunlar protez laboratuvarı teknisyenleri tarafından çeşitli malzemeler karbon, çelik, alüminyum, titanyum, silikon, elektronik devreler kullanılarak oluşturulan protez ayak veya protez bacak çeşitleridir.  Sebep kaybından kaynaklanır ve bireylerin yürüyüşlere ve günlük aktivitelere katılmasını sağlar. Öncelik, o kişiye uygun protez seçilirken dikkate alınması gereken bir fonksiyon vardır.

Protez Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişinin bölünmesinden sonra (motivasyon), yaş, fiziksel ve psikolojik durumundan sonra vücudun bir bölümü. Protez imalat sürecinde bu özellikler göz önünde bulundurulur ve gerekli çalışmalara göre yapılır. Ortopedik Travma Uzmanları protez güç uzmanları tarafından protez bacak ile tamamlanır. Protoz üretimi, insan biyomekanik yapısına uygun bir ligasyon materyali ile tamamlanır.

Bu aşamadaki ana ve en önemli faktörlerden biri, protezin oturmasını sağlamak için uzvun geri kalanı için uygun bir yuva üretmektir. Uzmanlık bilgisi, deneyim ve doğruluk gerektiren bu müdahale, kliniğimizin uzmanları tarafından profesyonelce yapılır. Luxmed Protez sitesinden hizmet alabilirsiniz

Protez Çeşitleri Nelerdir?

Protez diz altı protez ve diz üstü protez olmak üzere ikiye ayrılır. Diz eklemi transfemoral protezde bulunur. Alt bacak protezi ile kişi dizini kullanabilir ve eklemi yoktur. Protez için kullanılan malzeme farklıdır. Protezin soket kısmını hafif nemli bir bezle silerek temizleyiniz. Ardından kuru bir bezle kurulayın. Nemli bırakmamaya özen gösterilmelidir. Çok sıcak bir ortamda soba veya radyatörün yanında bırakılmamalıdır.Luxmed Protez sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.