Sağlık

Ağrı Kesiciler Baş Ağrısına Neden Oluyor

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), iş gücü kaybına en çok neden olan durumun baş ağrısı olduğu açıklamasında bulundu. Baş ağrısı ile çalışanın işine tam odaklanamadığını dile getiren DSÖ, bu durumun ortadan kalkması ile birlikte çalışanların çok daha verimli bir şekilde çalışabileceğini ifade etti. Baş ağrısı, insanların günlük aktivitelerini ciddi ölçüde kısıtlayan can sıkıcı bir sağlık problemidir.

Hastanelere başvuran insanların yaklaşık %4’ünün baş ağrısı şikayeti ile hastanelere başvurduğu ortaya çıkarıldı. Bu da baş ağrısının son derece ciddi bir sorun olduğunu ortaya koyuyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan uzmanlar, baş ağrısına neden olan etkenleri tek tek kamuoyuyla paylaştı. En büyük etkenin ise bilinçsiz bir biçimde kullanılan ağrı kesiciler olduğu ifade edildi. Ağrı kesici ilaçların baş ağrısına neden olduğu açıklandı.

BAŞ AĞRISI BİRÇOK HASTALIĞIN NEDENİ OLABİLİR

Sürekli baş ağrısı şikayetinde bulunan insanların zaman kaybetmeden check up yaptırmaları gerektiğini ifade eden Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Sümer, bitmeyen baş ağrılarının migrenin habercisi olabileceğini savundu. Sümer, ağrı kesici ilaç kullananların ise bir an evvel bu ilaç tüketimine son vermeleri gerektiğini de belirtti.

Birincil baş ağrılarının en sık görülen baş ağrısı çeşidi olduğunu dile getiren Murat Sümer, migren ve küme baş ağrılarının bu grupta yer aldığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri