Gündem

V-Mark Uluslararası Vegan Logosu

V-Mark Uluslararası Vegan Logosu

V-Mark uluslararası akreditasyonlarını sağlayarak vegan sertifikası verme hak ve yetkisine sahip bir kuruluştur. Üreticilerin ürünleri için vegan sertifikası almak istemesi halinde firmaya başvurulabilir. Başvurular öncelikle firma tarafından bir ön değerlendirmeden geçirilir. Vegan belgelendirmekoşullarına uygun ürünlerin olabileceğine kanaat getirilirse başvurucuya bir teklif sunulur.

Ön anlaşma sağlanırsa ürünün kapsamlı şekilde değerlendirilmesi aşamasına geçilir. Ürünün içeriği yanında tüm üretim aşamalarında malzeme kullanılıp kullanılmadığına, hayvanlar üzerinde test yapılıp yapılmadığına, hayvan GDO’su içerip içermediğine bakılır. Yapılan analizler ve hazırlanan raporlar neticesinde uygunluk denetiminden geçen ürünler için vegan belgelendirme yapılır. Sertifika verilen ürünler pazarlanırken üzerine V-Mark vegan logosu konulabilir.

V-Mark Vegan Logosu Neden Önemli?

Vegan ve vejetaryen ürün almak isteyen kişiler ürünlerin üzerindeki içerik bölümünü tek tek incelemek zorunda kalır. Küçük yazılarla hazırlanan bu bölümü okumak için uzun bir zaman kaybı yaşanır. Halbuki V-Mark vegan logosu taşıyan ürünler için böyle bir uğraşa gerek kalmaz. Tüketiciler logolu ürünleri güvenle satın alıp kullanabilir. Satıcılar için yepyeni pazarlara girme imkanı doğar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir