Gündem

Minikler Barış abileri için söyledi

Yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kuran ve şarkıları dilden dile dolaşan Barış Manço, ölümünün 23’üncü yılında Bornova Belediyesi tarafından anıldı. Mevlana Kültür Merkezi Abdullah Kızılırmak Sahnesi’nde düzenlenen Barış Manço Şarkıları Konseri’nde Bornovalı minikler Barış abileri için onun şarkılarını söyledi. 

Konserde Bornova Belediyesi Hobi ve Beceri Edindirme Kurslarında müzik eğitimi alan çocuk kursiyerler görev aldı. Eğitmenler Melek Koç Barut ve Caner Araal yönetiminde sahneye çıkan çocuk korosu ve sanatçısı minik kursiyerler, Anadolu rock müziğinin efsane isimi Barış Manço’nun unutulmaz şarkılarını seslendirdi. Arkadaşım Eşek, Domates Biber Patlıcan ve Gülbembe gibi toplam 11 eserin yer aldığı konser izleyicilere de keyifli anlar yaşattı. Salonu dolduran katılımcılar şarkılara alkışlarla eşlik etti. 

Barış Manço’nun her yaşa hitap eden uluslararası bir sanatçı ve barış elçisi olduğunu ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Şarkıları hala dillerde dolaşan ülkemizin unutulmaz sanatçısını saygı ve rahmetle anıyoruz. Kendisini unutmadık ve gelecek nesillere de unutturmayacağız” dedi. 

Hibya Haber Ajansı