Gündem

İp Askısı İle Yüz Germe, Ameliyatsız Yüz Germe

İp Askısı İle Yüz Germe, Ameliyatsız Yüz Germe

Yüz bölgesinde zamanla ve yerçekiminin etkisi ile ortaya çıkan sarkmaları önlemek için uygulanan ip askısı yöntemi, lokal anestezi ile 30 dakikalık bir süreç içerisinde boyun ve yüz bölgesinde başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak da bilinen ip askılamanın, bu alanda uzman bir kişi tarafından yapılması oldukça önemlidir.

İp Askısı ile Yüz Germe Nedir?

Fransa’da geliştirilen bir ameliyatsız estetik işlemi olan ip askısı ile yüz germe yöntemi, içi polyester dışı silikon malzemelerden üretilmiş esnek ipler ile cildin gerilerek daha düz ve daha genç görünmesini sağlar.

Aynı zamanda bu işlem kısmi yüz felci geçiren hastalar içinde uygulanmaktadır ve yüz hatlarında olumlu değişiklikler elde etmeyi sağlar.

İp Askısı ile Yüz Germe Kimler İçin Uygundur?

İp askısı yüz germe işlemi, plastik cerrahi işlemleri istemeyen fakat cildinin eski dinç ve canlı görünümüne geri dönmesini isteyen kişiler için oldukça ideal bir uygulamadır. Yüz germe operasyonlarına alternatif olan bu işlem ile zamanda geriye gidilirken yaşlanma süreside geciktirilmiş olur.

Bu işlem yaşlanma gibi durumlarda kullanılırken kısmi yüz felci geçiren hastalar içinde oldukça uygun bir tedavi yöntemidir. Kullanılan içi polyester ve dışı silikon olan iplerin biyolojik olarak insan vücuduna hiçbir zararı bulunmamaktadır ve vücuda uyumlu olduğu için uzun yıllar cilt altında kalabilmektedir.

İp Askısı Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

İp askısı, sarkma ve kırışıklık tedavilerinde kullanıldığı için en sık boyun ve yüz bölgelerinde kullanılır. Diğer kullanıldığı bölgeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Elmacık kemikleri ve yanak,

Çene altındaki sarkmalarda,

Yüzün oval bir şekle getirilmesinde,

Kaş kaldırmada,

Boyunda oluşan kırışıklıklarda,

Göğüslerin dikleştirilmesinde,

Sarkan kol derilerinde,

Bacak ve kalçalarda.

İp Askısı ile Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

İp askısı ile yüz germe işleminde, dinamik askılar lokal anestezi ile yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında bölgeye yerleştirilmektedir. İşlem öncesindeki kontrollerde, uygulama bölgesindeki çalışılacak olan noktalar belirlenir ve ipler deri altına yerleştirilir. İpin tutunma bölgesi kulak üzeri olarak belirlendiği için bu işlemde dikişe gerek yoktur. Uygulanan işlem sonrasında oluşabilecek olan enflamasyon, ağrı kesiciler ile basit bir şekilde geçirilebilir. 

İp Askısı Yöntemi Neden Tercih Edilmeli?

İp askısı işleminde kullanılan ipler kılçıklıdır. İpin markasına göre kılçıklar değişmektedir. Bu kılçıklar yüzün alt kısmında bulunan SMAS adı verilen bağ dokusu ile tutucu ligamentlere takılır ve gerdirilir. Bu ipler cildinize adeta bir iskelet gibi alttan destek vermektedir. Kılçıklı ipler cildinizi anında kaldırarak sıkılaştırır ve çehrenizi düzeltir. İşlem sonrasındaki haftalarda ciltte gençleşme ve bir hacim artışı görülür. Bunun nedeni ise cilt altına yerleştirilen ipin kolojen sentezinin artmasıdır. Bu sayede sizde herhangi bir cerrahi müdahale görmeden gençleşebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri