Gündem

Bahariye Cami Halısı

Naturel cami halısı daha çok toprak tonlarında üretilmiş sade ve hoş görünümlü bir modeldir. Bu cami halısı modeli sade tasarımı ile gözü yormaz ve kullanılmış olduğu her mekan ile uyum sağlar. Cami halıları modelleri dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Çünkü cami, mescit gibi yerler insan trafiğinin yoğun olduğu mekanlardır. Bu nedenle cami halıları seçimi yaparken kalitesine özen gösterilmelidir. Halı seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında halının alev almama özelliği de olmalıdır. Bu özellik güvenlik açısından son derece önem arz eder. Ayrıca cami ya da mescit halısının antibakteriyel olması da halı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında. 

Duvardan Duvara Halı Modelleri 

Duvardan duvara halı evlerde ya da toplu kullanıma açık olan alanlarda çok tercih edilir. Duvardan duvara halı modeli kurs halısı olarak talep gören halı modelidir. Cami, mescit, kurs ya da yurt halısı olarak duvardan duvara halı tercih edilir. Çünkü bu alanlar ayakkabısız bir şekikde girilen mekanlardır. Bu nedenle halının her yeri kaplamasına özen gösterilmelidir. Cami halısı olarak seccadeli cami halısı en çok ilgi görenler arasında. Üzerinde seccade desenleri bulunan bu halı modeli namaz kılınırken safların oluşmasını kolaylaştırır. Saflı cami halıları modeli de düzgün bir saf oluşmasını sağlayan bir modeldir. Bu modelin üzerinde safları belirten çizgiler bulunur. 

Naturel Cami Halısı 

Naturel cami halıları daha çok doğal ve sade renkler ile üretilmiş olan halı modelidir. Akrilik cami halısı da akrilik malzemeden üretilmiş dayanıklı ve antibakteriyeldir. Göbekli cami halısı modelinin ortasında büyük bir motif bulunur geri kalan kısımları düz ve desensizdir. Yün cami halıları ise tamamen yün malzemeden üretilmiş son derece kaliteli ve dayanıklı bir halı modelidir. Uzun yıllar kullanılabilir. Yaz aylarında serin kış aylarında sıcak tutar. Cami halısı fiyatları halının kalitesine ve metrekaresine göre değişkenlik gösterir. Cami mescit kurs ve yurt halılarında en kaliteli olan yün halıdır. Yün halıyı takiben diğer halı modelleri de uzun süre dayanıklı ve antibakteriyeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.